Úvod > > Sponzoři

A na nové vybavení
jich také mnoho není!!
Našel by se pán či paní
co si dar odečte z daní?

Budou vděční kluci, holky
za sponzora naší školky.
Výše není důležitá,
každá bude využitá.
A na této stránce
zveřejníme dárce!

Děkujeme současným i budoucím sponzorům za poskytnuté finanční i věcné dary.

Je možné sponzorovat MŠ?

• Z hlediska možného odpočtu poskytnutého daru od základu daně je možné MŠ sponzorovat. MŠ použije případný sponzorský dar na základní činnosti a aktivity školy (například nákup vybavení tříd a zahrady, hraček, výtvarných potřeb, výlety atd.).

Jaké jsou podmínky pro sponzoring?

• Zákon 568/1992Sb. o dani z příjmu stanoví jiné podmínky pro fyzické osoby a jiné podmínky pro osoby právnické (s.r.o., a.s., apod.)

Fyzické osoby:

• hodnota daru minimálně 2% ze základu daně nebo alespoň 1.000 Kč
  • maximálně 10% ze základu daně

Právnické osoby:

• hodnota daru minimálně 2.000 kč
  • maximálně 5% ze základu daně
  • odpočet nemohou uplatnit subjekty, které nejsou založeny za účelem podnikání

Uplatní daňový odpočet i zaměstnanec?

• Ano uplatní. Zaměstnanec předloží vždy v lednu svému zaměstnavateli doklady o poskytnutých darech v zúčtování záloh na daň z příjmu vrátí příslušný přeplatek na dani zpravidla s únorovou nebo březnovou mzdou. Pokud si zaměstnanec vyhotovuje vlastní daňové přiznání, provede si vyúčtování sám v rámci tohoto daňového přiznání.

Pokud podnikám a vykazuji daňovou ztrátu, mohu uplatnit odpočet daru?

• Ne, v tomto případě odpočet neuplatníte, neboť snižovat o poskytnuté dary je možné pouze kladný daňový doklad.

Kolik ve skutečnosti ušetřím poskytnutím daru na daních?

• To záleží na výši daňového základu a příslušné daňové skupině. Pokud budete například ve skupině se sazbou 25% a v této skupině odpočtete dar 1.000 Kč, bude faktická úspora na dani 250 Kč.

Bude MŠ platit z daru nějakou daň?

• nebude, tyto dary jsou osvobozeny od daně darovací.

Mohu poskytnout věcný dar?

• Ano, je však předem třeba se dohodnout o konkrétním předmětu daru. MŠ může například použít jen vybavení s příslušnými atesty, kterými jsou předměty schváleny pro danou věkovou kategorii dětí, atd.