13 14
Konání "Zvláštního zápisu do 1. třídy" pro děti z Ukrajiny. Проведення спеціального набору

Úvod > Družina > Činnost 2.oddělení ŠD v lednu

Činnost 2.oddělení ŠD v lednu

Měsíc leden nám konečně přinesl tu pravou zimu. Sněžilo a tak jsme se v družině věnovali především zimním radovánkám. Bohužel jsme se opět díky nelepšící se situaci v zemi nesešli v plném počtu, ale i tak jsme si nenechali zkazit radost. Děti stavěly sněhuláky, klouzaly se po zamrzlé louce pod KVC. Také jsme chodili bobovat na kopec nad skleníky zahradnické školy. Ve třídě děti při pracovních činnostech šily kabelky, polštářky, srdíčka a měsíček. Naučily se zapošívat a navlékat nit uchem jehly. Děti si procvičily jemnou motoriku, velice je bavilo hraní se zažehlovacími korálky. Čas jsme také využili na krmení kachen u zámeckého rybníku. Cestou na vycházkách jsme poznávali stromy a dopravní značky. Řekli jsme si, jaké nebezpečí na nás číhá, když taje sníh ze střechy. Dále jsme si připomněli, kteří ptáci odlétají do jižních krajů. Po příchodu do školy jsme si vařili teplý čaj a upekli perník s čokoládou a kokosem. Při výtvarné výchově jsme kreslili nejen obrázky se zimními motivy, ale snažili jsme se již přivolat i jaro.