Letošní poznávací zájezd do Velké Británie nám přinesl nejen mnoho nových zážitků, ale také možnost poznat známá místa. Během několika dnů jsme navštívili řadu ikonických míst a současně si užili společný čas v příjemné atmosféře.
Největší část programu patřila Londýnu. Žáci měli možnost vidět nejznámější památky britské metropole, jako jsou Big Ben, Buckingham Palace, Trafalgar Square nebo London Eye. Prošli jsme také Greenwich a navštívili další zajímavá místa v centru města. Velký zájem vzbudily i modernější části Londýna včetně Chinatown.
Součástí zájezdu byly také výlety mimo hlavní město. Velkým zážitkem byla návštěva Stonehenge, jedné z nejvýznamnějších historických památek Velké Británie. Zaujalo nás také město Salisbury se svou typickou anglickou atmosférou a známou katedrálou.
Další část programu nás zavedla na jih Anglie. Navštívili jsme známé křídové útesy Seven Sisters a přímořské město Brighton. Užili jsme si procházku po Brighton Pier, návštěvu Sea Life centra i čas strávený u moře.
Důležitou součástí celého pobytu bylo také ubytování v hostitelských rodinách. Žáci si mohli vyzkoušet komunikaci v angličtině v běžných situacích a lépe poznat britský způsob života.
Počasí nám přálo, odvezli jsme si mnoho společných zážitků, zkušeností i vzpomínek. Děkujeme žákům za skvělý přístup a reprezentaci školy během celého pobytu.