Soutěže

„Tu i tam pryjaciól mam – Tu a tam kamarády mám“

Fotografická soutěž „Zachytili jsme“

Každý z účastníků fotografuje zajímavá místa, památky situace, přátele, společný zájem. Česká strana zašle fotografie do Witoszova, 12 vybraných fotografií bude použito pro kalendář na rok 2012.

 

Diplom Lucie Hubálovská PDF

Místo: Kostel sv. Jakuba Většího v Kopidlně

Autorka: Lucie Hubálovská, 6.A, ZŠ a MŠ Kopidlno

 

2. foto

Místo: Jazyková učebna ZŠ a MŠ Kopidlno

Autorka: Kateřina Sýkorová, 6.B, ZŠ a MŠ Kopidlno

 

Diplom Dominika Šretrová PDF

Místo: Kostel sv. Jakuba Většího v Kopidlně

Autorka: Dominika Šrétrová, 6.B, ZŠ a MŠ Kopidlno

 

Diplom Sára Pluhařová PDF

Místo: budova 2.stupně ZŠ a MŠ Kopidlno (postavena v letech 1914-1921)

Autorka: Sára Pluhařová, 6.A, ZŠ a MŠ Kopidlno

 

5. foto

Místo: Rumcajsova ševcovna v Jičíně

Autorka: Lucie Hubálovská, 6.A, ZŠ a MŠ Kopidlno

 

Diplom Kateřina Sýkorová PDF

Místo: setkání před kopidlenským zámkem

Autorka: Kateřina Sýkorová, 6.B, ZŠ a MŠ Kopidlno

 

Fotografická soutěž

Napsala: Sára Pluhařová, 6. třída

V pátek odpoledne jsem poprosila moji kamarádku Ivetu Kulhánkovou, jestli by se mnou nechtěla v sobotu jít fotit fotky, které se budou posílat do Polska. Další den ve dvě hodiny jsme se setkaly a dohodly jsme se, které památky a zajímavosti vyfotíme. Navrhly jsme místa jako Lipová ulice, park, kostel, hřbitov a bytovky. V Lipové ulici jsme vyfotily řadu lip, v parku jsme vyfotily kašnu, sochu zahradnice a zámek. Na konec jsme vyfotily hřbitov a kostel. Doma jsem vybrala ty nejlepší fotka a přinesla jsem je do školy. Při naší druhé návštěvě Polska jsem za fotku kostela získala cenu, dárkovou kazetu s propisovačkami. Měla jsem z ní velkou radost! Moje fotka je otištěna v kalendáři, který jsme si přivezli do Čech, ale mají ho i v Polsku.